Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Integracja i testy procesora MAPS

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 18 lutego 2021

Lockheed Martin w najbliższym czasie ma rozpocząć integrację i testy tzw. base kit dla systemu aktywnej ochrony MAPS (Modular Active Protection System). Głównym elementem base kit dla systemu MAPS jest procesor o otwartej architekturze. Jest on odpowiedzialny za prowadzenie obliczeń i integrację pozostałych podsystemów MAPS. Base kit ma pozwalać na integrację różnego rodzaju sensorów zamontowane na pojeździe, a także środków przeciwdziałania zagrożeniom. Dzięki połączeniu tych elementów będzie możliwe wykrywanie, śledzenie zagrożeń oraz neutralizacja granatów przeciwpancernych i ppk.

MAPS będzie systemem wysoce modułowym, który w przyszłości ma zastąpić w US Army systemy Trophy i Iron Fist  / Ilustracja: Lockheed Martin

Zawarty z Lockheed Martin kontrakt związany z fazą integracji i testów ma obowiązywać przez 36 miesięcy, zaś jego wartość to 30 mln USD. W tym czasie koncern dostarczy pięć procesorów z opcją do 20. Będzie odpowiadał także za integrację i testy systemu na czołgach M1 Abrams, bwp M2 Bradley, transporterach Stryker i AMPV. Kontrakt obejmuje również zakres prac nad ochroną przeciwminową.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.