Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indyjskie K9 w komplecie

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 22 lutego 2021

Szef Sztabu Generalnego Indii gen. Manoj Mukund Naravane dokonał odbioru 100. armatohaubicy samobieżnej K9 Vajra-T kal. 155 mm. Tym samym zakończone zostały dostawy systemów artyleryjskich zamówionych w Larsen & Toubro (L&T) w 2017.

14 kluczowych komponentów armatohaubicy samobieżnej K9 zastąpiono komponentami opracowanymi i produkowanymi w Indiach / Zdjęcie: Larsen & Toubro

Uroczystość odbioru ostatniej armatohaubicy odbyła się na terenie zakładów L&T w Hazira. L&T wyprodukowało 100 armatohaubic K9 Vajra-T na podstawie licencji pozyskanej w Republice Korei. Było to największe zamówienie skierowane przez Ministerstwo Obrony Indii do prywatnego podmiotu rodzimego przemysłu zbrojeniowego w drodze przetargu.

Produkcja armatohaubic wpisała się w założenia inicjatywy Make in India. Poza samym uzbrojeniem dostawy objęły pakiet wsparcia inżynieryjnego w części zamienne, dokumentację i szkolenie personelu. Indyjski przemysł uzyskał także kompetencje w zakresie technologii wsparcia i utrzymania sprzętu w czasie cyklu życia. Na potrzeby programu L&T utworzył sieć 1000 poddostawców. W Indiach produkowano ponad 80% elementów do armatohaubic, zaś ich wartość wyniosła 50% całego zamówienia (91. dostarczona K9 Vajra-T, 2021-01-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.