Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

MBDA prezentuje Sky Warden

Przemysł zbrojeniowy, 22 lutego 2021

Eric Béranger, prezes MBDA, powiedział: Jako wiodący europejski dostawca rozwiązań obrony przeciwlotniczej, MBDA jest w stanie zaoferować klientom sprawdzony, wszechstronny i zintegrowany system alczania bezzałogowych statków latających – dostępny dzisiaj i mogący podlegać rozwojowi. Sky Warden reprezentuje dogłębną wiedzę MBDA na temat zarządzania całym procesem walki w obronie powietrznej oraz integracji systemów, wszystkich kategorii efektorów i ich kolejnych wersji.

Sky Warden wykorzystuje sprawdzone w działaniu bloki konstrukcyjne o otwartej architekturze modułowej, którą można dostosować do wymagań użytkownika lub z łatwością zainstalować w powstających i przyszłych nowatorskich technologiach sensorów i efektorów / Ilustracja: MBDA

System Sky Warden zarządza całym łańcuchem decyzyjnym walki z bezzałogowcami, od ich wykrywania do neutralizacji. Został zaprojektowany do działania zarówno jako jeden z komponentów zintegrowanej warstwowej architektury obrony powietrznej jak i w konfiguracji samodzielnej. Sky Warden może występować w wersji montowanej na pojazdach i przenośnej.

Współczesne zagrożenia ze strony bezzałogowych statków latających są zróżnicowane, szybko się zmieniają i mogą zaistnieć w wielu skomplikowanych scenariuszach. Dlatego nie ma jednego czujnika lub pocisku, który spełniałby obecne lub przyszłe wymagania systemów tego rodzaju. Z tego powodu Sky Warden wykorzystuje sieciocentryczne środowisko stale rozwijanych czujników i pocisków, co pozwala dopasować nowy system do zagrożeń ze strony bojowych bezzałogowców.

Dzięki modułowości, skalowalności i możliwości rozwoju Sky Warden jest w stanie skutecznie i odpowiednio neutralizować wszystkie rodzaje bezzałogowców, od małych klasy mikro po duże taktyczne bsl, a także może zwalczać tradycyjne zagrożenia z powietrza. Jego głównym elementem jest system dowodzenia i kierowania, który zarządza walką – koordynuje działanie czujników, efektorów soft-kill i wyrzutni w celu obrony jednostek wojskowych lub ważnych obiektów na rozległym obszarze.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.