Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Transport kolejowy dla WP

Wojska lądowe, Strategia i polityka, Służby państwowe, 03 marca 2021

2. Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie podpisała siedmioletnią umowę z PKP Cargo na wykonywanie transportów kolejowych, na potrzeby Sił Zbrojnych RP. Szacowana wartość zamówienia wyniesie do 1,4 mld zł brutto.

/ Zdjęcie: 2. RBLog

Umowa ramowa będzie obowiązywać przez 7 lat i obejmuje uzgodnienia dotyczące krajowych i międzynarodowych transportów wojskowych, w tym  transportu kolejowego personelu,  sprzętu wojskowego i środków materiałowych, na potrzeby jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej. Zadania te będą zlecane  na podstawie odrębnych umów realizacyjnych podpisywanych każdorazowo  przez Wojskowe Oddziały Gospodarcze. Ponad 70% wartości umowy  przypadnie  na przewozy w komunikacji krajowej,  resztę stanowić będą  transporty międzynarodowe.

2. Regionalna Baza Logistyczna wybrała PKP Cargo w drodze bezprzetargowej, ponieważ jest to przedsiębiorstwo realizujące zadania obronne na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa (Rewolucyjny wagon z Myszkowa, 2020-09-26, Bielik chroni ładunki PKP Cargo, 2017-03-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.