Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Porozumienie Alltec i Rafaela

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 10 marca 2021

Na początku bieżącego miesiąca spółki Alltec Composite Material z Brazylii i Rafael Advanced Defense Systems z Izraela podpisały memorandum o porozumieniu dotyczące współpracy w zakresie dodatkowego opancerzenia pasywnego zapewniającego ochronę od poziomu STANAG 4, ich obsługi technicznej i wsparcia w całym cyklu eksploatacji. Umowa dotyczyć ma wozów dla brazylijskiego Ministerstwa Obrony i sił pomocniczych.

Spółka Alltec opracowała już pancerz ceramiczny dla kto 6x6 Guarani / Zdjęcie: Alltec

Opracowany przez Rafaela dodatkowy pancerz reaktywny i pasywny, łatwy do zainstalowania lub szybkiego zdemontowania w zależności od potrzeb misji, chroni wozy bojowe przed przeciwpancernymi pociskami kierowanymi, ostrzałem z broni małokalibrowej i amunicji przeciwpancernej, a także odłamkami pocisków artyleryjskich i moździerzowych i materiałami wybuchowymi.

Założona w São José dos Campos w Brazylii w 1995 spółka Alltec specjalizuje się w produkcji i montażu struktur i elementów kompozytowych i termoplastycznych. Jej największym osiągnięciem jest opracowanie i produkcja pancerza ceramicznego (dodatkowego) o dowolnym kształcie i grubości, przeznaczonego dla kołowego transportera opancerzonego VBTP 6x6 Guarani.

 Alltec została wyznaczona jako wykonawca w celu opracowania zestawu pancerza ceramicznego, który zostanie zamontowany na Guarani. Przedsięwzięcie obejmuje badania technologiczne, produkcję, próby, proces certyfikacji, montażu końcowy i naniesienie kamuflażu na osłonach (Guarani trafią do Azji, 2021-02-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.