Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pistolet Lebiediewa po testach

Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, 10 marca 2021

W lutym 2021 odbyło się posiedzenie Komisji Państwowej podsumowującej wyniki prac badawczo-rozwojowych (OKR, opytno-konstruktorskije raboty) pod kryptonimem Ryś. Dotyczyły one skonstruowania pistoletu modułowego Lebiediewa (MPŁ, modulnyj pistolet Lebiediewa) na nabój 9x19 mm o rozszerzonych możliwościach taktycznych. Prace trwały 4 lata. Realizowała je Grupa Kałasznikow.

Modułowy pistolet Lebiediewa (MPŁ) / Zdjęcie: sdelanounas.ru

Komisja pozytywnie podsumowała wyniki prac. Uznała, że pistolet przeszedł testy państwowe. MPŁ ma stanowić uzbrojenie żołnierzy Gwardii Narodowej. Na posiedzeniu Komisji reprezentował ją zastępca dyrektora Służby Federalnej Wojsk, gen. A.S. Bezzubikow. Poinformował, że obecnie trwa doświadczalna eksploatacja pistoletów Lebiediewa.

Reprezentujący Grupę Kałasznikow, jej dyrektor generalny, Dmitrij Tarasow stwierdził, że oczekuje zainteresowania MPŁ także ze strony innych klientów. Pistolet ma zastępować słynne Makarowy w formacja Ministerstwa Obrony i MSW.

Pistolet Lebiediewa został zaprojektowany w wersji standardowej i w wariancie do wykonywania zadań specjalnych. Ten drugi jest wyposażony w tłumik (PSZS) i dodatkową lufę z gniazdem do jego montażu. Komplet wyposażenia zawiera elementy potrzebne do normalnej eksploatacji przez żołnierza. Istnieje możliwość zastosowania różnego rodzaju nasadek, magazynków o zwiększonej pojemności, mechanizmu spustowego z automatycznym trybem strzelania itp. W podstawowym wariancie masa MPŁ wynosi 710 g, a jego magazynek mieści 14 nabojów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.