Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

10 ofiar katastrofy Mi-8

Lotnictwo wojskowe, 08 września 2009

W katastrofie śmigłowca Mi-8 w Kazachstanie zginęło 10 osób z 13 znajdujących się na pokładzie.

Do katastrofy doszło dziś ok. 10:30 czasu lokalnego w południowym Kazachstanie, w rejonie Bajżan-Szulpiek. Śmigłowiec Mi-8 należący do służby granicznej patrolował obszar przygraniczny z Uzbekistanem, którą często przekraczają nielegalnie grupy przestępców. Na jego pokładzie znajdowało się 13 żołnierzy, w tym załoga i członkowie grupy poszukiwawczo-ratowniczej Arlan. 10 osób zginęło, 3 są ranne.

Przyczyną katastrofy było prawdopodobnie zahaczenie wirnikiem ogonowym o skałę podczas lądowania w terenie przygodnym. 3 żołnierzom (w tym jednemu członkowi załogi) udało się wyskoczyć z upadającego śmigłowca i oni przeżyli - ranni zostali przewiezieni do szpitala. Pozostali prawdopodobnie zginęli w wyniku wybuchu i pożaru.

Informacja o liczbie ofiar nie została dotąd potwierdzona oficjalnie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.