Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Makieta FCAS Tempest

Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 30 marca 2021

W ubiegłym tygodniu, 22 marca 2021 brytyjski premier Boris Johnson odwiedził fabrykę BAE Systems w Warton. Odwiedził tam Factory of the Future. To pierwsza tego rodzaju wytwórnia, zintegrowana i w pełni ucyfrowiona z technologiami określonymi jako Industry 4.0. Powstają w niej nowe wojskowe statki powietrzne, w tym Future Combat Air System (FCAS) Tempest.

Makieta samolotu Future Combat Air System (FCAS) Tempest demonstrowana brytyjskiemu premierowi, Borisowi Johnsonowi w Factory of the Future w Warton / Zdjęcie: Twitter – BorisJohnson

W czasie wizyty Boris Johnson omówił Integrated Defense Review. Stwierdził, że rząd musiał podjąć trudne i kosztowne decyzje, aby zainwestować w technologie XXI wieku i zmodernizować siły zbrojne, co ma je uczynić najbardziej śmiercionośnymi i skutecznymi na świecie. Jednym z nowych projektów jest myśliwiec 6. generacji, który ma zastąpić samoloty Eurofighter Typhoon (we Włoszech i Wielkiej Brytanii) oraz Saab Gripen (w Szwecji). Brytyjczycy ujawnili, że na program zamierzają ponad 2 mld GBP. Makietę Tempesta można było zobaczyć jako tło zdjęć i filmów z brytyjskim premierem.

Premier Boris Johnson przemawia na tle makiety FCAS Tempest. Dobrze widoczne znaki rozpoznawcze brytyjskich i włoskich wojsk lotniczych / Zdjęcie: TeamTempestUK

Makieta FCAS Tempest odpowiada wcześniej ujawnianym wizjom tego samolotu. Na makiecie można było zobaczyć oznaczenia lotnictwa brytyjskiego i włoskiego. Z nieznanych powodów zabrakło natomiast oznaczeń szwedzkich.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.