Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

50 lat Lufthansy w Polsce

Lotnictwo cywilne, 02 kwietnia 2021

Dziś, 2 kwietnia 2021, o 13:46 rejsowy Airbus A321 Lufthansy wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie, uświetniając 50. rocznicę pierwszego przelotu narodowego przewoźnika Niemiec z Frankfurtu do Warszawy, który odbył się 2 kwietnia 1971.

W najbliższym czasie Grupa Lufthansa zamierza zwiększyć liczbę połączeń oferowanych z Polski do 120 tygodniowo, które będą realizowane od początku maja tego roku / Zdjęcie: Damian Kochanowski, Lotnisko Chopina

Współpraca, która rozpoczęła się od dwóch rejsów tygodniowo, w ciągu pięciu dekad rozwinęła się, przed pandemią SARS-CoV-2, do poziomu prawie 400 połączeń tygodniowo pomiędzy Polską a rynkami macierzystymi Grupy Lufthansa w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Belgii. W najbliższym czasie grupa zamierza znacząco zwiększyć liczbę połączeń oferowanych z Polski do 120 tygodniowo, które będą realizowane od początku maja tego roku.

Przez lata Lufthansa nie tylko zapewniała globalną mobilność swoim polskim klientom, ale także zainwestowała w tworzenie odnoszących sukcesy polskich podmiotów reprezentujących różne jednostki biznesowe, w tym Cargo, Global Business Services, IT Services oraz dwie ostatnio powstałe spółki joint venture specjalizujące się w usługach obsługi technciznej, napraw i remontów silników lotniczych. W kilku lokalizacjach w Polsce Grupa Lufthansa zatrudnia obecnie około 3000 wysoko wykwalifikowanych specjalistów i inżynierów obsługujących klientów z całego świata.

Polska zawsze była ważnym rynkiem dla Grupy Lufthansa. 50 lat temu trudno było sobie wyobrazić niezwykłą historię Lufthansy w Polsce, która odzwierciedla także rozwój polsko-niemieckiej współpracy i handlu od początku lat 1970. To, co nigdy się nie zmieniło, nawet w najtrudniejszym okresie jakiego doświadcza nasza branża, to nasze zaangażowanie na polskim rynku i dbałość o naszych polskich klientów. Jesteśmy wdzięczni Lotnisku Chopina w Warszawie za ponad 50-letnią współpracę, a także Urzędowi Lotnictwa Cywilnego i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej za ich profesjonalną współpracę – powiedział dr Frank Wagner, General Manager Sales Lufthansa Group Poland.

Współpraca Lufthansy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT przekształciła się we wspólne członkostwo w Star Alliance, programie dla osób często podróżujących Miles & More oraz dwustronnych umowach handlowych promujących połączenia pomiędzy rynkami macierzystymi, rozszerzając w ten sposób siatkę połączeń oferowaną naszym wspólnym klientom.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności Lufthansy w Warszawie już od 50 lat. Przewoźnik jest naszym ważnym partnerem, dzięki któremu nasi pasażerowie mogą wygodnie podróżować do portów przesiadkowych w Monachium i Frankfurcie. Lufthansa, jako jeden z naszych głównych partnerów biznesowych, przyczyniła się do zacieśnienia współpracy pomiędzy Polską a Niemcami – dodał Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie (Z Lufthansą na Falklandy, 2021-01-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.