Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wciągarka dla Ansata

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 06 kwietnia 2021

Kazańskie Zakłady Lotnicze (KAZ) uzyskały zgodę Rosawiacji (rosyjskiej Federalnej Agencji Transportu Lotniczego) na zabudowanie w śmigłowcu Ansat nowej wciągarki o udźwigu 272 kg. Jak podaje producent, wciągarkę można szybko i łatwo zamontować i zdemontować dzięki zastosowaniu połączeń szybkorozłącznych. Zabudowanie wciągarki nie przeszkadza w dostępie do silników w celu wykonania obsługi bieżącej.

Wciągarka umożliwia użycie śmigłowca Ansat do poszukiwań i ratownictwa oraz załadunek i rozładunek podczas zawisu / Zdjęcie: KAZ

Ponadto specjaliści KAZ zakończyli próby urządzeń do mocowania ładunku w kabinie Ansata, co pozwoli operatorom na używanie go jako śmigłowca transportowego. Według danych producenta w kabinie Ansata można pomieścić ładunek o masie do 4 t.

Nowe wyposażenie opcjonalne zwiększa konkurencyjność Ansata i jego atrakcyjność dla potencjalnych klientów, którzy poszukują śmigłowców wielozadaniowych – powiedział Alieksiej Biełych, dyrektor zarządzający KAZ (Ansat z łącznością satelitarną , 2021-02-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.