Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

600. Cessna rodziny CJ3

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 06 kwietnia 2021

Koncern Textron Aviation poinformował, że wczoraj, 5 kwietnia 2021, dostarczył 600. odrzutowiec klasy biznes z rodziny Cessna Citation CJ3. Cessna Citation CJ3+ pozostaje poszukiwanym samolotem ze względu na jego wszechstronność, ponieważ ograniczenia związane z pandemią SARS-CoV-2 skłoniły klientów do poszukiwania alternatyw do podróży handlowych – skomentował Lannie O'Bannion, starszy wiceprezes Textron Aviation ds. globalnej sprzedaży i operacji lotniczych.

Odbiorcą jubileuszowego, 600. samolotu odrzutowego klasy biznes z rodziny Cessna Citation CJ3, model CJ3+, jest nieujawniony klient z Ameryki Północnej / Zdjęcie: Textron Aviation

Samolot wyposażony jest w instalację, która czerpie świeże powietrze z otoczenia do silników, gdzie zachodzi jego sprężenie i ogrzanie, dzięki czemu nie ma w nim patogenów i zarazków. Następnie powietrze upustowe z silników zostaje schłodzone i przesłane do kabiny pasażerskiej jako zimne lub ciepłe, w zależności od preferencji pasażerów.

Przygotowany do lotów z załogą jednoosobową Citation CJ3+ wyposażony jest w awionikę glass cockpit Garmin G3000 i łącze internetowe. Odrzutowiec mieści maksymalnie 9 pasażerów i 454 kg bagażu.

Dzięki zasięgowi maksymalnemu wynoszącemu 3778 km, Citation CJ3 + może przewieźć pilota i do czterech pasażerów z Waszyngtonu do Meksyku; z Londynu do Moskwy, z Szanghaju do Bangkoku lub z Limy do São Paulo (Pierwszy CJ3 dla NIMASA, 2021-02-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.