Trwają przygotowania do 29. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który ma odbyć się w dn. 7-10 września 2021. Jedną z nowości, jaka pojawi się w Kielcach będą pawilony narodowe.
Wystawy narodowe towarzyszące targom od 2004 stały się tradycją MSPO. Do tej pory swój potencjał obronny prezentowało 13 państw: Niemcy, Norwegia, Francja, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4 , Wielka Brytania, Włochy, Turcja, Izrael i Republika Korea. Edycja w 2018 upłynęła pod znakiem 100-lecia Niepodległego Państwa Polskiego. W tym roku na MSPO nie będzie państwa wiodącego. Zamiast tego w halach pojawią się pawilony narodowe, co pozwoli poszczególnym państwom efektywniej wyeksponować produkty swoich przemysłów obronnych. W ten sposób prezentować się będą m.in. przedsiębiorstwa amerykańskie, brytyjskie, niemieckie, australijskie, francuskie i włoskie.
Resort obrony zapowiedział rychłą realizację kilku dużych programów modernizacji technicznej wojska. Nie dziwi więc, że już teraz obserwujemy duże zainteresowanie MSPO ze strony zagranicznych przedsiębiorstw zbrojeniowych. Jesteśmy w stałym kontakcie z potencjalnymi wystawcami – mówi Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.
Ubiegłoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego zgromadził 185 przedsiębiorstw z 15 krajów. Przez trzy dni wystawę odwiedziło kilka tysięcy gości (MSPO – ważny i potrzebny, 2020-09-12).