Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Długi patrol LRRG

Wojska lądowe, 15 kwietnia 2021

Utworzona przez Brytyjczyków Long Range Recce Group (LRRG, ang. grupa rozpoznania dalekiego zasięgu) powróciła z trwającego miesiąc patrolu w Mali. Jego celem było rozpoznanie terenu i odstraszanie grup terrorystycznych oraz wsparcie misji ONZ.

 Działania LRRG pozwoliły zebrać doświadczenia z przeprowadzonej operacji i współpracy z wojskami innych państw w trudnych warunkach panujących na Czarnym Lądzie / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

LRRG powstała na potrzeby misji stabilizacyjnej MINUSMA w Mali w ramach ONZ. W skład grupy weszły komponenty wydzielone z pułku Light Dragoons i pułku 2 Royal Anglian ze składu British Army (wojsk lądowych W. Brytanii). Siły te dołączyły do wojsk biorących udział w operacji Séka. Jest ona prowadzona w celu zapewnienia bezpieczeństwa na ważnej drodze zaopatrzeniowej biegnącej z Gao do Ansongo. W operacji uczestniczą wojska i personel cywilny kilku państw ONZ. Brytyjczycy współpracowali z obecnymi tam żołnierzami ze Szwecji, Norwegii, Niemiec, Nigerii, Mali i Francji (Karpackie Pumy zakończyły misję w Mali , 2020-10-28, 2000 h nalotu brytyjskich Chinooków w Mali, 2020-05-08).

Grupa LRRG wyruszyła na patrol ze swojej bazy Gao z zadaniem rozpoznania obszaru operacji, ochrony lokalnej ludności i powstrzymywania działań przeciwnika. W ciągu miesiąca LRRG przemierzyła ponad 1500 km i odwiedziła ponad 60 wiosek demonstrując swoją obecność.

W czasie działań żołnierzy Light Dragoons istotna była wysoka manewrowość w terenie przy wysokich temperaturach sięgających 40ºC. Manewrowość zapewniły pojazdy Jackal 2 i Coyote znajdujące się w wyposażeniu pułku. Operowano nimi głównie wśród ludności lokalnej w odległych obszarach operacji. Cięższe pojazdy Foxhound z 2 Royal Anglian używane były z kolei w dużych skupiskach ludności, szczególnie wzdłuż głównej drogi zaopatrzeniowej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.