Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjskie rakiety dla Wenezueli

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 12 września 2009

Po powrocie z 11-dniowego objazdu po kilku krajach, prezydent Wenezueli Hugo Chavez oznajmił, że jego kraj kupi rosyjskie rakiety balistyczne.

Według BBC, Chavez mówił o rakietach krótkiego zasięgu - do 300 km, i dużej dokładności trafienia. Chodzi więc zapewne o rakiety Iskander. Chavez poinformował, że znajdą się one w Wenezueli już wkrótce. I nie będą miały charakteru ofensywnego, a obronny.

Wenezuela zamierza kupić też rosyjskie czołgi - zmodernizowane T-72 i T-90, o czym informowano już wcześniej. Według rosyjskiego prezydenta, Dmitrija Miedwiediewa, wszystkie te zakupy mają być realizowane na kredyt. Miedwiediew oświadczył przy tym, że Rosja sprzeda Wenezueli wszelkie uzbrojenie, które ten kraj zamówi.

Wenezuela pozostaje w ostrym konflikcie z sąsiednią Kolumbią. Powodem konfliktu jest między innymi bliska współpraca tej drugiej ze Stanami Zjednoczonymi, do budowy amerykańskich baz w Kolumbii włącznie, co może zakłócić równowagę sił w regionie.

Wenezuela z kolei zacieśnia stosunki z Rosją, m.in. kupując od niej uzbrojenie (Pierwsze 200 Igieł-S w Wenezueli, T-72 dla Wenezueli, Ostatni Su-30MKV dla Wenezueli). W ub.r. odbyły się wspólne manewry morskie obu krajów (Wenezuelsko-rosyjskie ćwiczenia).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.