Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT wystartuje do Dubaju

Lotnictwo cywilne, 27 kwietnia 2021

Jeszcze w tym roku nowy kierunek dołączy do stopniowo odbudowywanej siatki połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT. Od 19 września br. Boeingi 737-800, mieszczące 168 pasażerów, w tym 12 w klasie biznes, będą wykonywały bezpośrednie rejsy z Warszawy na lotnisko w Dubaju trzy razy w tygodniu.

W razie zapotrzebowania połączenie między Warszawą i Dubajem będzie obsługiwane również przez Dreamlinery 787-8 PLL LOT / Zdjęcie: Dariusz Kłosiński, Lotnisko Chopina

Rejsy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, trwające ok. 6 godzin, zostaną zainaugurowane tuż przed EXPO 2020 i będą wykonywane do końca marca 2022. Samoloty naszego narodowego przewoźnika będą startować z Lotniska Chopina we wtorki, czwartki i niedziele o 07:40, aby wylądować w międzynarodowym porcie lotniczym w Dubaju o 15:25. Loty powrotne, w te same dni, rozpoczynać się będą o 17:15 i lądować w Warszawie o 21:35 (wszystkie czasy lokalne).

W ciągu kilku ostatnich lat Dubaj stał się jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków egzotycznym kierunkiem podróży zimą. W 2019 z Polski do stolicy tego emiratu podróżowało niemal 100 tys. pasażerów. Potencjał połączenia również w segmencie czarterowym sprawia, że obok oferty przewoźników znad Zatoki widzimy przestrzeń do rozwoju dla LOT-u. Jestem przekonany, że pasażerowie docenią polski produkt, znakomicie dopasowany zarówno dla odwiedzających wystawę EXPO, jak i turystów rozkład i atrakcyjną ofertę cenową – mówi Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT ds. handlowych (PLL LOT uzupełniają letnią siatkę połączeń , 2021-04-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.