Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Leonardo kupuje udziały w Hensoldt AG

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 kwietnia 2021

Leonardo zawarł ostateczną umowę ze Square Lux Holding II S.à r.l., spółką portfelową kontrolowaną przez fundusze nadzorowane przez Kohlberg Kravis & Roberts & Co. L.P., na zakup 25,1% udziałów w spółce Hensoldt AG za kwotę około 606 mln euro.

/ Ilustracja: Domena publiczna

W wyniku nabycia udziałów, koncern Leonardo stanie się największym udziałowcem Hensoldt wraz z bankiem Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW), który jest w 80% własnością Niemieckiej Republiki Federalnej. KfW zgodził się nabyć 25,1% udziałów w Hensoldt w marcu 2021.

Cieszymy się z inwestycji w Hensoldt, która jest katalizatorem dla zacieśnienia współpracy i jeszcze bardziej umocni naszą pozycję na rosnącym rynku elektroniki dla obronności. Wierzymy, że ten krok stworzy wartość dla wszystkich naszych interesariuszy, łącząc nasze dopełniające się mocne strony, abyśmy mogli obsłużyć większą liczbę klientów i partnerów poprzez rozwiązania, których potrzebują, jednocześnie zachowując krajowe technologie oraz zdolności. Ta inwestycja odzwierciedla także nasze długofalowe przekonanie o znaczeniu budowania współpracy w europejskim przemyśle lotniczym kosmicznym i obronnym i pokazuje determinację koncernu Leonardo do odegrania aktywnej roli w tym zakresie – powiedział Alessandro Profumo, prezes Leonardo

Z zadowoleniem przyjmujemy inwestycję koncernu Leonardo w Hensoldt. Dzięki tej transakcji, zyskujemy drugiego długofalowego głównego udziałowca w naszej spółce i potencjalnego silnego partnera strategicznego, z którym już teraz z powodzeniem współpracujemy przy wielu programach. Jako wiodący dostawca rozwiązań sensorycznych dla zastosowań obronnych i bezpieczeństwa, widzimy wiele możliwości współpracy z Leonardo dla dalszego wsparcia naszej udanej strategii i umocnienia długofalowego wzrostu – dodał Thomas Müller, prezes Hensoldt.

Leonardo i Hensoldt mają dobrze ugruntowane relacje, w tym współpracę w ramach programu Eurofighter Typhoon. Przewidywana współpraca będzie oparta na komplementarności pod względem geograficznym, portfolio produktowego, rynków docelowych, klientów i dostawców.

Finalizacja transakcji podlega zwyczajowym warunkom, w tym zezwoleniom regulacyjnym w Niemczech i wybranych innych krajach i spodziewana jest w drugiej połowie 2021. Po sfinalizowaniu transakcji Leonardo zgłosi dwóch kandydatów do nominacji na członków Rady Nadzorczej Hensoldt.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.