Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy Derby i Python-5 z Tejasa

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 28 kwietnia 2021

Na poligonie na wyspie Goa zakończyły się wczoraj, 27 kwietnia 2021, testowe strzelania izraelskich pocisków kierowanych powietrze-powietrze średniego zasięgu Derby i krótkiego zasięgu Python-5 z indyjskiego lekkiego samolotu bojowego HAL Tejas (LCA). Testy były realizowane przez pilotów z National Flight Test Centre (NFTC). Prowadziła je Aeronautical Development Agency (ADA), która udostępniła samolot. Według niej, próby spełniły wszystkie zaplanowane cele.

Testowe wystrzelenie izraelskiego pocisku krótkiego zasięgu Python-5 z indyjskiego lekkiego samolotu bojowego HAL Tejas / Zdjęcie: ADA

Pociski obu typów osiągnęły 100-% skuteczność. Trafiły we wszystkie wyznaczone cele, w tym typu Banshee. Realizowano ekstremalnie trudne scenariusze. W ostatnim teście Derby trafił w specjalnie przygotowany cel szybko manewrujący.

Przed testami Tejas został odpowiednio zmodernizowany w zakładach HAL w Bengaluru, by jego systemy pokładowe mogły współpracować z izraelskimi pociskami. Zintegrowano z nimi awionikę, radar kierowania ogniem, system podwieszenia i system kontroli lotu. Zmodyfikowany samolot najpierw przetestowano na ziemi, a dopiero potem w locie. Rozpoczęto od testów oddzielania pocisków od samolotu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.