Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

A380 – plany Air France

Lotnictwo cywilne, 15 września 2009

Przedstawiciele Air France ujawnili plany, związane z wykorzystaniem pierwszego z zamówionych Airbusów A380. Samolot będzie głównie latał na trasie Paryż-Nowy Jork.

Zdjęcie: Airbus

Air France jest jedną z 3 linii europejskich - obok Lufthansy i Virgin Atlantic - które zdecydowały się zamówić A380. Francuzi będą jednocześnie pierwszymi użytkownikami tych ogromnych Airbusów.

Pierwsza z 12 zakupionych maszyn rozpocznie służbę dokładnie 20 listopada, inaugurując połączenie miedzy Paryżem i Nowym Jorkiem. Lot powrotny odbędzie się następnego dnia. Air France rozpoczęła już internetową aukcję 380 miejsc. Dochód z przedsięwzięcia będzie przeznaczony na cele charytatywne.

Francuski Airbus został przygotowany w wersji 538-miejscowej, z trzema klasami (9 miejsc pierwszej klasy, 80 biznesowej i 439 ekonomicznej). Samolot będzie latał codziennie w obie strony, z wyjątkiem śród. W późniejszym terminie przewidziano dla niego również loty na trasach Paryż-Dubaj oraz Johannesburg-Tokio.

Inauguracyjny lot oznacza również otworzenie pierwszego, stałego połączenie między Europą i USA, przy pomocy samolotów A380. Do tej pory Airbusy tego typu wykorzystują przewoźnicy azjatyccy: Singapore Airlines, australijski Quantas oraz Emirates Airline.

Pierwszy A380 dla Lufthansy dotrze do odbiorcy latem przyszłego roku. Niemcy planują, że maszyny tego typu w pierwszej kolejności będą obsługiwać najbardziej zatłoczone trasy do Ameryki Północnej i krajów azjatyckich. Obecnie przedstawiciele Lufthansy prowadzą rozmowy z zarządami 20 portów lotniczych, które mogłyby przyjmować tak duże samoloty.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.