Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Boeingi 777 dla Silk Way West

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 29 kwietnia 2021

Boeing i azerskie linie Silk Way West zawarły umowę zakupu pięciu samolotów towarowych 777 Freighter. Dokumenty w tej sprawie podpisano w Baku, podczas ceremonii, w której uczestniczyli minister transportu, komunikacji i nowoczesnych technologii Azerbejdżanu Raszad Nabijew, prezes grupy Silk Way Zaur Achundow oraz ambasador USA w Azerbejdżanie Earle D. Litzenberger i prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes Stan Deal.

Silk Way West będą pierwszym użytkownikiem Boeingów 777F w regionie Morza Kaspijskiego i Azji Środkowej / Ilustracja: Boeing

Transakcja ta jest kolejnym etapem odnowienia naszej floty i naszego zaangażowania w spełnianie oczekiwań naszych klientów. Jestem przekonany, że nabycie nowych frachtowców jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję lidera na światowym rynku przewozów lotniczych na następne 15-20 lat – powiedział Zaur Achundow.

Silk Way West Airlines szybko poszerzają zasięg geograficzny swojej siatki. Przewiduje się, że globalny rynek przewozów lotniczych wzrośnie o ponad 60% w ciągu następnych 20 lat, co zwiększa ich zdolność do zaspokojenia popytu na handel i e-commerce Wspólnoty Niepodległych Państw, Europy, Bliskiego Wschodu, Azji i Ameryki Północnej – dodał Stan Deal.

Założone w 2012 w Baku, Silk Way West są największymi liniami w regionie Morza Kaspijskiego. Ich flota, obejmująca pięć Boeingów 747-400F i pięć 747-8F, obsługuje około 350 regularnych lotów miesięcznie do ponad 40 miejsc na całym świecie, przewożąc rocznie 350 tys. t frachtu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.