Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

A321LR z Airspace dla JetBlue

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 30 kwietnia 2021

Amerykańskie niskokosztowe linie JetBlue odebrały wczoraj, 29 kwietnia, w zakładach Airbusa w Hamburgu, pierwszy z 13 samolotów A321LR wyposażonych w kabinę pasażerską AirSpace.

Nowe A321LR mają umożliwić JetBlue uruchomienie bezpośrednich lotów z USA do Londynu / Zdjęcie: Airbus

Z niecierpliwością czekamy wprowadzenie do eksploatacji A321LR z kabiną AirSpace na naszych połączeniach transatlantyckich. Samoloty te pozwolą nam zaoferować naszym klientom usługi w stylu butikowym, jednocześnie zapewniając dużą przestrzeń osobistą, większe schowki bagażowe i niestandardowe oświetlenie –powiedział Robin Hayes, dyrektor generalny JetBlue Airways.

Cieszymy się, że JetBlue wyznaczają kolejny trend na rynku i wprowadzają nową kabinę Airbusa do oferty lotów dalekodystansowych. Wyjątkowy komfort i wrażenia z transatlantyckich lotów na pokładach A321LR spowodują, że zarówno pasażerowie, jak i załogi JetBlue poczują się świetnie – dodał Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa.

Samoloty JetBlue będą wyposażone w 24 fotele rozkładane na płask w klasie premium Mint w prywatnych apartamentach. Większość ze 114 foteli klasy ekonomicznej, o szerokości 18,4 cala (46,7 cm), zabudowanych w odstępie 32 cali (81,3 cm), będzie oferować możliwość pełnego pochylenia oparcia, a cztery rzędy w tej klasie będą zabudowane w odstępie 37 cali (94 cm), co zapewni podróżnym jeszcze więcej miejsca na nogi dla każdej zajmującej je osoby.

Dzięki ekranom zamontowanym w oparciach foteli pasażerowie JetBlue będą mogli również skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi i będą mieli dostęp do kanałów telewizyjnych poświęconych wiadomościom i sportowi i systemu rozrywki pokładowej. Wszystkie fotele zostaną wyposażone w gniazdka instalacji elektrycznej i USB-C. Oprócz tego pasażerowie będą mogli dokonywać wyboru posiłków bezpośrednio na ekranie oparcia fotela.

Nowe A321LR mają umożliwić JetBlue uruchomienie bezpośrednich lotów z USA do Londynu w tym roku. Towarzystwo złożyło również zamówienie na kolejnych 67 samolotów rodziny A321neo, które również będą wyposażone w kabiny AirSpace, a także 70 najmniejszych wąskokadłubowych samolotów Airbusa, A220, z których pierwszy wkrótce wejdzie do służby. Obecnie flota JetBlue składa się ze 130 A320ceo, 63 A321ceo, 17 A321neo i 60 Embraerów 190 (Pierwszy A220 dostarczony JetBlue, 2021-01-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.