Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Proekologiczny Ryainair

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 30 kwietnia 2021

Trinity College w Dublinie we współpracy z liniami Ryanair ogłosiły wczoraj, 29 kwietnia 2021, otwarcie Centrum badań nad zrównoważonym lotnictwem. Ta przełomowa inicjatywa, pierwsza tego rodzaju w Irlandii, jest możliwa dzięki darowiźnie w wysokości 1,5 mln euro, którą Trinity wykorzysta na zainicjowanie multidyscyplinarnego zespołu badawczego, który zaangażuje się w badania nad zrównoważonymi paliwami lotniczymi (SAF), systemami napędowymi statków powietrznych z zerową emisją dwutlenku węgla oraz zagadnieniami dotyczącymi hałasu.

Partnerstwo Rayanair i Trinity College w Dublinie ma na celu informowanie i usprawnianie przyszłych inwestycji przemysłu lotniczego w celu zapewnienia neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przyszłości dla lotnictwa i redukcji hałasu poprzez inwestycje w nowe technologie / Zdjęcie: Ryainair

Nowa wiedza posłuży za podstawę polityki zarówno w UE, jak i poszczególnych krajach w zakresie uczynienia lotnictwa zrównoważonym pod względem środowiskowym i ekonomicznym, a także przekieruje przyszłe inwestycje przemysłu lotniczego na zrównoważony rozwój. Projekt, w którym zatrudnionych będzie sześć osób, rozpocznie się latem 2021.

Ryanair uważa, że lotnictwo musi odgrywać wiodącą rolę w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym i kładzie większy nacisk na łagodzenie wpływu swojej działalności na środowisko. Celem Ryanaira do 2030 jest zasilenie 12,5% swoich lotów zrównoważonymi paliwami lotniczymi. Działania te wraz z inwestycją w nowy samolot Boeing Gamechanger, znacznie ograniczy emisję CO2 i hałasu w ciągu następnej dekady.

Zrównoważony rozwój i technologie niskoemisyjne są kluczowym elementem nowej generacji wiedzy w Trinity. Partnerstwo to stanie się częścią E3 (ang. Engineering, Environment and Emerging Technologies) – inicjatywy w zakresie inżynierii, środowiska i nowych technologii w Trinity College w Dublinie, która zajmuje się złożonymi, globalnymi problemami, z którymi boryka się przemysł lotniczy. Badanie Gold Standard będzie miało na celu opracowanie zrównoważonych rozwiązań dla przemysłu dążącego do rentownej, neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przyszłości, z bardziej ekologicznymi ofertami dla swoich klientów i przyjazną dla życia planetą dla wszystkich (23 nowe trasy Ryanaira, 2021-04-22).

Dyrektor Ryanair ds. zrównoważonego rozwoju Thomas Fowler powiedział: 1,5 mln euro darowizny od Ryanair na pomoc w otwarciu pierwszego w Irlandii Centrum badań nad zrównoważonym lotnictwem to niezwykle ekscytujący projekt i ważny filar naszych inicjatyw środowiskowych, wspierający nasz cel polegający na zasilaniu 12,5% lotów paliwami lotniczymi zgodnymi z zasadami zrównoważonego rozwoju do 2030. Jako największa w Europie linia lotnicza, mamy obowiązek zminimalizować nasz wpływ na środowisko, uczynić latanie bardziej ekologicznym i poprowadzić naszą branżę w kierunku bardziej zrównoważonego sposobu latania, przy jednoczesnym utrzymaniu niskich i przystępnych cenowo lotów dla wszystkich Europejczyków.

Przełomowa potrzeba, aby ludzkość sprostała wielkiemu wyzwaniu naszych czasów – zmianom klimatycznym – wymaga nowego myślenia na każdym froncie. Nauka i badania technologiczne mają do odegrania istotną rolę w znalezieniu zrównoważonych rozwiązań dla lepszego świata, a 3E jest dalekowzroczną odpowiedzią Trinity na to zapotrzebowanie. Korzystając z nowych technologii, nasze multidyscyplinarne zespoły naukowców i inżynierów w nowym Centrum badań zrównoważonego lotnictwa Trinity zajmą się ważnymi kwestiami, takimi jak, jak zmniejszenie emisji dzięki zrównoważonym paliwom lotniczym, napędowi elektrycznemu i zmniejszonemu hałasowi. Cieszymy się, że wspólnie z Ryanairem, który zobowiązał się być najbardziej ekologiczną linią lotniczą w Europie, będziemy odkrywać ekscytujące nowe horyzonty – dodał dr Patrick Prendergast, rektor Trinity College w Dublinie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.