Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Argentyna polepsza zdolności transportowe

Wojska lądowe, 30 kwietnia 2021

Ejército Argentino (wojska lądowe Argentyny) zdecydowały się polepszyć  swoje zdolności transportowe i utworzyć nowy 601. Batalion Transportowy na bazie istniejącej  od 11 listopada 2008 Kompanii Transportowej.

601. Batalion Transportowy jest wyposażony w szeroką gamę ciężarówek i autobusów do przewozu personelu i ładunku / MO Argentyny

Po pojawieniu się dużego zapotrzebowania na transport w 2020 z powodu konieczności stawienia czoła pandemii SARS-CoV-2, armia postanowiła przekształcić kompanię w batalion, stacjonujący w Buenos Aires, wyposażony w autobusy, minibusy i ciężarówki do transportu osób i ładunków na terenie całego kraju.

W 2020 kompania transportowa przejechała ponad 600 tys. km, przewożąc personel i modułowe szpitale, aby wesprzeć działania  wojskowej służby zdrowia. Tylko w pierwszym kwartale tego roku batalion przejechał już prawie 200 tys. km.

Utworzenie 601. Batalionu Transportowego wpisuje się w wizję Ejército Argentino jako wszechstronnego i nowoczesnego rodzaju sił zbrojnych, wyszkolonego i gotowego do stawienia czoła zagrożeniom interesów narodu.

Na podstawie informacji Florencii Lucero Heguy i Santiago Rivasa


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.