Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Modernizacja 737-800 KLM

Lotnictwo cywilne, 02 maja 2021

KLM rozpoczęły modernizację kabin w swoich 14 samolotach Boeing 737-800, które obsługują europejskie trasy. Unowocześnienia obejmą zarówno kabinę klasy ekonomicznej, jak i biznes i mają na celu nie tylko poprawę komfortu i estetyki wnętrz, ale też zmniejszenie masy własnej samolotów.

Pierwszy Boeing 737-800 KLM z odnowioną kabiną już został oddany do eksploatacji / Zdjęcie: KLM

Każda odnowiona kabina będzie ważyła 700 kg mniej, co znacząco wpłynie na zużycie paliwa, a tym samym emisję dwutlenku węgla podczas każdego lotu. Pierwszy samolot z odnowioną kabiną już został oddany do eksploatacji, a cały projekt zakończy się w marcu 2022. Rewitalizacja kabin jest kolejną inwestycją KLM w produkt europejski, zaledwie tydzień wcześniej linia ogłosiła, że zaoferuje Internet pokładowy na lotach w Europie.

Kabiny Boeingów 737-800 zostaną wyposażone w zupełnie nowe, ergonomiczne fotele, które mają zapewnić podróżnym wygodę i więcej miejsca na nogi. Tapicerka foteli została w większości wykonana ze skóry pochodzącej z recyklingu. Fotele są średnio o 20% lżejsze od poprzednich modeli. Dzięki temu, każdy zmodernizowany samolot będzie mógł zaoszczędzić 58 t paliwa, a tym samym zmniejszyć emisję CO2 o 184 t rocznie. Dla wszystkich 14 samolotów łącznie oznacza to oszczędność paliwa na poziomie 812 t rocznie i redukcję emisji dwutlenku węgla o 2576 t.

W Boeingach 737-800 KLM, poza zupełnie nowymi kabinami i fotelami, na pasażerów będzie czekało jeszcze jedno udogodnienie – pokładowe Wi-Fi. KLM oferuje trzy różne pakiety usług. Messaging umożliwia bezpłatne wysyłanie i odbieranie wiadomości poprzez komunikatory Whatsapp, Facebook Messenger, WeChat, itp. Podróżni, którzy chcą korzystać z większej ilości danych, mogą uiścić opłatę i wybrać pakiet Surf, który nadaje się do czytania treści w Internecie, zakupów online, czy korzystania z poczty elektronicznej, albo Stream, przeznaczony do oglądania filmów. Preferowany pakiet usług, pasażerowie mogą wybrać (i ewentualnie opłacić) za pośrednictwem witryny KLM Portal, która zgłosi się po otwarciu przeglądarki internetowej. Za jej pośrednictwem można także zarządzać swoją podróżą, np. dokonywać zmian w rezerwacji, czy zarezerwować usługi turystyczne od partnerów KLM.

Nowe kabiny będą też posiadać bardziej pojemne schowki bagażowe i nastrojowe oświetlenie LED, dostosowujące się do pory dnia.

KLM pragną zaoferować swoim klientom w Europie jeszcze więcej komfortu i funkcjonalności podczas podróży w nowych, estetycznie urządzonych wnętrzach naszych samolotów. Jednocześnie cieszymy się, że rewitalizacja kabin, pozwoli nam obniżyć emisję CO2. Dlatego KLM kontynuują inwestycje w produkt pokładowy i zrównoważony rozwój, aby sprostać oczekiwaniom klientów i wyjść z obecnego kryzysu z jeszcze lepszą ofertą – powiedział Boet Kreiken, wiceprezes wykonawczy KLM ds. doświadczenia klienta.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.