Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

US SOCOM zamówiło Switchblade 600

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, Wojska specjalne, 03 maja 2021

AeroVironment poinformowało, że 31 marca otrzymało od dowództwa operacji specjalnych (US SOCOM) zamówienie na partię małych bsl (amunicji krążącej) Switchblade 600. Kontrakt jest wart 26,12 mln USD. Nie ujawniono liczby zamówionej amunicji.

Wizja amunicji krążącej Switchblade 600 w akcji / Ilustracja: AeroVironment

Przedsiębiorstwo ma wyprodukować i dostarczyć bliżej nieokreśloną liczbę amunicji krążącej dla wyspecjalizowanych platform morskich do stycznia 2023. Odbiorcą będzie US Naval Special Warfare (NSW). W ramach Maritime Precision Engagement (MPE) bsl Switchblade 600 mają zostać zintegrowane z jednostkami używanymi przez Navy Seals w misjach patrolowych.

Switchblade 600 to amunicja krążąca wystrzeliwana z tuby za pomocą sprężonego gazu. System jest wyposażony w kamerę elektrooptyczną i termowizyjną. Jego zasięg wynosi 80 km, a długotrwałość lotu przekracza 40 minut. Bsl jest uzbrojony w głowicę przeciwpancerną i może niszczyć cele stacjonarne lub poruszające się lekko opancerzone pojazdy.

AeroVironment ujawnił istnienie Switchblade 600 w październiku 2020. W marcu Departament Obrony ogłosił, że pierwszym nabywcą amunicji krążącej nowego typu będzie Wielka Brytania. Umowa została zatwierdzona przez rząd USA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.