Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indonezja wybrała Oerlikona i CPMIEC

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 września 2009

Wojska lotnicze Indonezji do unowocześnienia obrony przeciwlotniczej wybrały szwajcarskie systemy artyleryjskie i chińskie zestawy rakietowe.

Zdjęcie: SinoDefence.com

W wyniku przetargu indonezyjskie wojska lotnicze zakupią szwajcarskie 35-mm zestawy artyleryjskie Oerlikon Contraves, które zastąpią wycofywane od kilkunastu lat z uzbrojenia systemy Triple Gun z lat 1950., oraz chińskie mobilne wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych krótkiego zasięgu QianWei-3. Trzy zestawy tego typu, dostarczone przez chińską korporację CPMIEC, mają zostać rozmieszczone w bazie Madiun na Wschodniej Jawie i w rejonie Dżakarty. Zakupy są częścią programu modernizacji wojsk lotniczych w latach 2005-2009. W miarę możliwości finansowych będzie on kontynuowany w latach 2009-2014.

Indonezja kupiła szwajcarskie uzbrojenie po raz pierwszy. Dżakarta jest natomiast stałym importerem broni chińskiej. W 2008 armia indonezyjska kupiła dwa mobilne zestawy przeciwlotnicze TD-2000B, także dostarczone przez CPMIEC, a okręt patrolowy proj. PB-57 został uzbrojony w dwie chińskie wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych C-802 (YJ-82).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.