Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Współpraca Insitu Pacific i Innovaero

Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 05 czerwca 2021

Przedsiębiorstwo zależne Boeinga – Insitu Pacific z Brisbane i Innovaero Industries z siedzibą w Perth (10,24% ma w nim CFoam) podpisały porozumienie o współpracy (memorandum of agreement, MOA) w rozwoju technologii bezzałogowych systemów latających. W ramach porozumienia Insitu Pacific ma przekazać Innovaero rozwiązania dotyczące oprogramowania bsl i systemów kontroli naziemnej. Innovaero ma je wykorzystać w rozwoju Maritime Unmanned Aerial System (MUAS) FOX. Australijskie przedsiębiorstwo ma też wejść do globalnego łańcucha dostaw Insitu Pacific i Boeinga. Współpracę Insitu Pacific i Innovaero popiera australijskie ministerstwo obrony.

Przygotowywany do prób w locie prototyp bsl FOX prezentowany po podpisaniu umowy Insitu Pacific i Innovaero / Zdjęcie: CFoam

W kwietniu 2021 Innovaero poinformowało, że FOX przeszedł do kolejnego etapu testów w locie. Testy z modelami w skali 30 i 40% odbywają się zgodnie z harmonogramem. Pod koniec 2021 mają rozpocząć się testy pełnowymiarowych demonstratorów – FTA-1 VTOL (vertical take-off and landing) i FTA-2 CTOL (conventional take-off and landing).

System Innovaero FOX powstaje w odpowiedzi na australijski program Maritime UAS Continuous Development, którego celem jest zwiększenie świadomości sytuacyjnej dzięki bsl realizującym funkcje wywiadowcze, obserwacyjne, rozpoznawcze i namierzania celów (ISTAR). Projekt jest finansowany ze środków prywatnych. Prace nad nim, realizowane przez spółkę zależną Innovaero – 5DSystems, trwają 2 lata. Bsl ma mieć rozpiętość 8 m. Może startować i lądować pionowo, ale także konwencjonalnie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.