Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Airbus przejmuje ZF Luftfahrttechnik

Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 09 czerwca 2021

Airbus Helicopters i ZF Friedrichshafen AG podpisały umowę dotyczącą nabycia przez koncern z Tuluzy spółki ZF Luftfahrttechnik GmbH, zajmującej się obsługą techniczną, naprawami i przeglądami śmigłowców.

/ Zdjęcie: ZF Luftfahrttechnik

Obecnie ZF Luftfahrttechnik odpowiada za utrzymanie w stanie zdatności do większości floty wiropłatów niemieckiej Bundeswehry. Spółka dostarczyła również ponad 10 000 przekładni – jest dostawcą przekładni głównej H135, przekładni śmigła sterującego Tigera i ma udziały w programie H145. W 2020 spółka, zlokalizowana w Kassel Calden, osiągnęła przychody w wysokości 85,3 mln euro i zatrudniała 370 osób.

Dodając ZF Luftfahrttechnik do naszego portfolio, zwiększymy naszą ofertę obsługi technicznej i nabędziemy dodatkowe kompetencje związane z układami przeniesienia napędu dla śmigłowców, dodając wartość dla naszej globalnej bazy klientów. Razem z ZF Luftfahrttechnik będziemy mogli polepszyć ofertę usług dla naszych klientów, w tym kluczowych partnerów, takich jak Bundeswehra […]. Zrównoważony i globalny model biznesowy ZF Luftfahrttechnik bardzo dobrze pasuje do naszego podejścia do światowego rynku śmigłowców – powiedział Bruno Even, dyrektor generalny Airbus Helicopters.

Przejęcie przez Airbus Helicopters stwarza doskonałe perspektywy dla ZF Luftfahrttechnik. To była nasza intencja, aby mieć najlepsze możliwe możliwości rozwoju […] – dodał Wilhelm Rehm, członek zarządu ZF Group.

Przejęcie zostało zatwierdzone przez odpowiednie organy obydwu podmiotów. Całość przedsięwzięcia powinna zostać zakończone w bieżącym roku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.