Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulator NH90

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 września 2009

Środę we francuskim Marignane Helisim, spółka Eurocoptera, Thalesa i Défense Conseil International (DCI), zainaugurowała działanie symulatora śmigłowca NH90. Pierwsi szkoleni piloci będą pochodzić z Francji i Australii.

Symulator NH90 / Zdjęcie: Eurocopter

Nowy symulator został stworzony przez Thalesa przy użyciu najnowszych, dostępnych technologii. Do odwzorowania przestrzeni wykorzystano m.in. zdjęcia satelitarne obszarów miejskich o rozdzielczości 12,5 cm. Możliwym jest prowadzenie wirtualnych lotów nad terenami pustynnymi, górskimi i akwenami wodnymi, we wszystkich warunkach pogodowych. Wygenerowano również potencjalne zagrożenia na współczesnym polu walki, a także przystosowano system do wykorzystania gogli noktowizyjnych 3. generacji i wyświetlaczy nahełmowych.

Helisim od 2002 dostarczyła do ośrodka szkoleniowego w Marignane symulatory śmigłowców Super Puma L1 i L2, AS 365 N2 Dauphin, EC155 i EC 225. Te pierwsze i ostatni w przyszłym roku otrzymają nową bazę danych zobrazowania przestrzeni, z najnowszego symulatora NH90.

Ośrodek szkoleniowy jest intensywnie wykorzystywany. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy przewinęło się przez niego 2400 pilotów ze 120 różnych instytucji, którzy spędzili w symulatorach 12 tys. h. Jako pierwsi symulator NH90 wykorzystają piloci lotnictwa australijskich wojsk lądowych oraz Francuzi: piloci lotnictwa marynarki wojennej i lotnictwa wojsk lądowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.