Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Symulator NH90

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 września 2009

Środę we francuskim Marignane Helisim, spółka Eurocoptera, Thalesa i Défense Conseil International (DCI), zainaugurowała działanie symulatora śmigłowca NH90. Pierwsi szkoleni piloci będą pochodzić z Francji i Australii.

Symulator NH90 / Zdjęcie: Eurocopter

Nowy symulator został stworzony przez Thalesa przy użyciu najnowszych, dostępnych technologii. Do odwzorowania przestrzeni wykorzystano m.in. zdjęcia satelitarne obszarów miejskich o rozdzielczości 12,5 cm. Możliwym jest prowadzenie wirtualnych lotów nad terenami pustynnymi, górskimi i akwenami wodnymi, we wszystkich warunkach pogodowych. Wygenerowano również potencjalne zagrożenia na współczesnym polu walki, a także przystosowano system do wykorzystania gogli noktowizyjnych 3. generacji i wyświetlaczy nahełmowych.

Helisim od 2002 dostarczyła do ośrodka szkoleniowego w Marignane symulatory śmigłowców Super Puma L1 i L2, AS 365 N2 Dauphin, EC155 i EC 225. Te pierwsze i ostatni w przyszłym roku otrzymają nową bazę danych zobrazowania przestrzeni, z najnowszego symulatora NH90.

Ośrodek szkoleniowy jest intensywnie wykorzystywany. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy przewinęło się przez niego 2400 pilotów ze 120 różnych instytucji, którzy spędzili w symulatorach 12 tys. h. Jako pierwsi symulator NH90 wykorzystają piloci lotnictwa australijskich wojsk lądowych oraz Francuzi: piloci lotnictwa marynarki wojennej i lotnictwa wojsk lądowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.