Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iskandery w każdym okręgu

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 29 września 2009

Kompleksy Iskander uzbrojone w rakiety balistyczne i pociski samosterujące znajdą się w każdym okręgu wojskowym SZ FR. W 2009 będzie w nie uzbrojona pierwsza brygada Wojsk Lądowych.

W kolejnych latach w operacyjno-taktyczne rakiety Iskander będą uzbrajane dalsze brygady rakietowe. Każda z nich będzie miała w składzie po kilka dywizjonów. Z kolei w każdym dywizjonie znajdą się po 4 wyrzutnie.

W każdym okręgu wojskowym ma znaleźć się po jednej brygadzie rakietowej uzbrojonej w Iskandery. Kompleksy Iskander będą uzbrojone w rakiety balistyczne i pociski samosterujące o zasięgu 500 km. Głowica bojowa każdego z nich może być konwencjonalna lub jądrowa.

Na szczycie G-20 w Pittsburgu rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew poinformował, że FR nie rozmieści kompleksów Iskander w Obwodzie Kaliningradzkim. Była to odpowiedź na rezygnację USA z rozmieszczenia w Czechach i Polsce elementów amerykańskiego systemu antyrakietowego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.