Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

7 mld USD za rezygnację z S-300

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 października 2009

Arabia Saudyjska zaproponowała Rosji zakup uzbrojenia nawet za 7 mld dolarów w zamian za rezygnację Moskwy z dostarczenia Iranowi systemów przeciwlotniczych S-300.

Według informatora Financial Times, pierwsze kontrakty mogą mieć wartość 2 mld USD, a docelowo sięgnąć 7 mld USD. W pierwszej kolejności Arabia Saudyjska chce kupić najnowsze systemy przeciwlotnicze S-400. Według nieoficjalnych źródeł rosyjskich, kontrakty mogą zostać podpisane jeszcze w 2009. W grę wchodzi także zakup czołgów T-90S, śmigłowców Mi-35 i Mi-17 oraz kompleksów przeciwlotniczych Pancyr-S i Buk M-2E.

Rozmowy rosyjsko-saudyjskie toczą się od 2005 i uległy przyspieszeniu w kontekście rozgrywki z Iranem, który kupił systemy przeciwlotnicze S-300 (5 batalionów za 750mln - 1 mld USD) potrzebne do odparcia możliwego ataku izraelskiego na instalacje atomowe. Rosobornexport nie chce komentować doniesień na ten temat, nieoficjalnie jednak wiadomo, że systemy S-300 są gotowe do wysyłki. Rozważane jest również przekazanie ich armii rosyjskiej w wypadku wymuszonej politycznie rezygnacji z dostawy do Iranu.

Informacje o dostarczeniu zestawów S-300 pojawiały się kilka razy w mediach (Rozpoczęły się dostawy S-300 do Iranu, Iran bez S-300). Na razie nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone. W świetle nowych informacji, wydaje się, że Teheran nie otrzymał nowej broni. Na rezygnację z transakcji nalegają m.in. USA i Izrael.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.