Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemieckie prochy dla Brytyjczyków

Przemysł zbrojeniowy, 03 października 2009

BAE Systems, w ramach realizacji dostaw amunicji dla brytyjskich sił zbrojnych, zleciło produkcję ładunków miotających i prochów niemiecko-szwajcarskiej Rheinmetall Nitrochemie. 10-letni kontrakt ma wartość ok. 200 mln Euro.

BAE Systems jest odpowiedzialny za dostawy amunicji wszystkich kalibrów - tak bojowej, jak i ćwiczebnej - w ramach programu MASS (Munitions Acquisition Supply Solution). Brytyjczycy zlecają produkcję ładunków miotających i zapalników spółce Rheinmetall Nitrochemie już od 8 lat. Obecny kontrakt jest jednak największym w dziejach współpracy obu podmiotów.

Dostawca zrealizuje umowę w dwóch zakładach, które mieszczą się w niemieckim Aschau i szwajcarskim Wimmis. Spółka jest bowiem joint-venture Rheinmetalla AG i RUAG-a. Wartość 10-letniego kontraktu wynosi 200 mln Euro.


Drukuj Góra