Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Izraelskie balony nad Tokio

Służby państwowe, Strategia i polityka, 03 sierpnia 2021

Izraelski producent systemów opartych na aerostatach RT poinformował, że wspierają one japońską policję w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio. Kilka takich systemów zostało rozmieszczonych w miejscach, w których odbywają najważniejsze wydarzenia. Balony systemów SkyStar 180 utrzymują się ok. 150 m nad ziemią.

Balon systemu SkyStar 180 wypuszczany nad olimpijskie Tokio po wykonaniu prac obsługowych / Zdjęcie: RT

Wysokiej jakości obrazy z aerostatów są przesyłane w czasie rzeczywistym do centrum dowodzenia. Tam są analizowane, w znacznym stopniu automatycznie. Analiza pomaga w wykrywaniu zagrożeń. Dzięki temu policja może je eliminować znacznie wcześniej niż w przypadku systemów konwencjonalnych.

Systemy SkyStar 180 oparte na aerostatach zapewniają ciągły nadzór, zbierając różnego typu informacje, precyzyjnie wskazując potencjalne celów. Aerostaty przenoszą stabilizowane czujniki (kamery funkcjonujące w różnych zakresach) prowadzące obserwacje w zakresie 360 stopni. Zdolne są do ciągłej pracy w dzień i w nocy na wysokości do 300 m przez maksymalnie 72 godziny, przy wietrze do 70 km. Aerostaty wymagają tylko 20 minut na uzupełnienie helu. Oparte na przyczepach ciągnionych, łatwe w obsłudze systemy mogą przenosić każdy rodzaj ładunku o masie do 18 kg,

RT liczy na dalszą współprace z policją tokijską także po zakończeniu igrzysk. Izraelskie systemy będą też chronić inne duże imprezy w nieodległej przyszłości.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.