Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dwa satelity Multimedia-β na orbitach

Astronautyka, 05 sierpnia 2021

Wczoraj, 4 sierpnia 2021 o 19:01 czasu lokalnego (11:01 UTC) z kompleksu startowego nr 16 ośrodka kosmicznego Taiyuan w prowincji Shanxi w północnych Chinach wystartowała rakieta nośna CZ-6 Y7. Na jej pokładzie znajdowały się dwa satelity Multimedia-β (KL-β-A i KL-β-B). Misja okazała się udana. Satelity trafiły na zaplanowane orbity heliosynchroniczne (SSO).

Rakieta nośna CZ-6 Y7 z dwoma satelitami Multimedia-β startuje z kompleksu startowego nr 16 ośrodka kosmicznego Taiyuan, 4 sierpnia 2021, 19:01 czasu lokalnego / Zdjęcie: CAS

Wczorajszy start był już 27 chińską misją kosmiczną w 2021, a drugą w sierpniu br. Poprzedni sierpniowy start – z satelitą Hyperbola-1, okazał się nieudany.

 KL-Beta-A i KL-Beta-B zostały zbudowane przez Szanghajski Instytut Innowacji Mikrosatelitarnych Chińskiej Akademii Nauk (CAS). Ich operatorem jest niemiecka KLEO-connect. Satelity Multimedia-β pomogą przetestować nową technologię tłumienia zakłóceń dla satelitów komunikacji mobilnej w paśmie Ka na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) i orbicie geostacjonarnej (GEO).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.