Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

40 mln USD dla Elroy Air

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 05 sierpnia 2021

Lockheed Martin Ventures został jednym z inwestorów, którzy w tym tygodniu wsparli rundę finansowania serii A start-upa Elroy Air. To zdecydowanie największa kwota z zebranych 48 mln USD. Elroy Air. Start-up wsparły też fundusze Marlinspike Capital i Prosperity7 Ventures. Wcześniej jego inwestorami zostali m.in. Catapult Ventures, Diamond Stream Partners, Side X Side Management, Shield Capital Partners i Precursor Ventures.

Demonstrator technologii Chaparral używany do testów koncepcji autonomicznego samolotu rozwijanego przez Elroy Air / Zdjęcie: Elroy Air

Elroy Air pracuje nad dużym bsl Chaparral, który ma służyć do różnych zastosowań cywilnych w zakresie dostaw ekspresowych na średnich odległościach oraz w logistyce wojskowej. Samolot ma przenosić ładunek o masie 220 kg na odległość 500 km. Przewozy mają odbywać się całkowicie autonomicznie – od załadunku, poprzez lot, do rozładunku.

Na razie trwają testy demonstratora technologii Chaparral. Trwa budowa samolotów przedprodukcyjnych o pełnych możliwościach. Ich testy mają być prowadzone z głównymi partnerami – Naval Postgraduate School i US Air Force. Budowa prototypu ma zostać zakończona w 2021.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.