Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Strzelanie amerykańskiej Iron Dome

Wojska lądowe, 24 sierpnia 2021

US Army przeprowadziła strzelanie pierwszej baterii systemu obrony powietrznej Iron Dome, która wkrótce rozpocznie służbę liniową. Strzelanie odbyło się na poligonie White Sands w asyście personelu Israeli Missile Defense Organisation, Rafaela, IAI Elta i mPrest.

Iron Dome posłuży do ochrony stałych i półstałych miejsc stacjonowania US Army / Zdjęcia: US Army

Było to pierwsze strzelanie żołnierzy US Army z nowego systemu do rzeczywistych celów powietrznych. W czasie prób udało się zestrzelić osiem celów imitujących pociski manewrujące. Ze strony US Army za obsługę sprzętu odpowiadał personel pierwszego pododdziału przezbrajanego w Iron Dome, czyli 3-43 Air Defense Artillery Battalion z 11th ADA Brigade..

Amerykanie zamówili dwie baterie systemu Iron Dome w ramach programu Indirect Fire Protection Capability Increment 1 (IFPC Inc1) w 2019. Jest to pierwszy etap odbudowy zdolności US Army do obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej krótkiego zasięgu. Zakup izraelskiego systemu jest rozwiązaniem tymczasowym, mającym zapewnić ochronę jednostkom US Army do czasu wprowadzenia docelowych rozwiązań w ramach IFPC Inc2. Wprowadzenie systemów przeciwlotniczych krótkiego zasięgu, w tym wykorzystujących technologię energii skierowanej, umożliwi zwalczanie poddźwiękowych pocisków manewrujących, bsl grupy 2 i 3, pociski rakietowe, artyleryjskie i moździerzowe (Druga bateria Iron Dome dla US Army, 2021-01-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.