Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Chiński bsl strategiczny

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 października 2009

ChRL ujawniła nowy bezpilotowiec dalekiego zasięgu. Prawdopodobnie jeden z wielu, który budują dziś Chińczycy.

Zdjęcie bezpilotowa pojawiło się w Internecie. Widać na nim jeden bsl w całości i prawe skrzydło drugiego. To bsl rozpoznawczy z napędem śmigłowym o rozmiarach podobnych do amerykańskiego RQ-4 Global Hawk. Można to ocenić po porównaniu z hangarem i sylwetkami ludzi. Podobny bsl można było niedawno zobaczyć na zdjęciu satelitarnym DigitalGlobe.

Chiński bsl ma rozpiętość ok. 18-20 m. Zbudowany jest w układzie z dwubelkowym kadłubem. Napędzany jest silnikiem turbinowym. Po liczbie hangarów można sądzić, że ChRL dysponuje już kilkoma bsl tego typu. Ich baza znajduje się w górach na północy kraju. Według nieoficjalnych źródeł, bsl pokazany na zdjęciu powstał w China Aerospace Science and Industry Corp. (CASIC).

Nowego, strategicznego bsl nie pokazano na wielkiej paradzie, która odbyła się w Pekinie 1 października. Zademonstrowano tam jedynie kilka mniejszych bezpilotowców nadających się do wsparcia rozpoznawczego artylerii. Wiadomo jednak, że Chińczycy pracują nad rozwojem kilku bsl dalekiego zasięgu


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.