Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

2 próby Prithvi II

Strategia i polityka, 12 października 2009

Wczoraj Indie przeprowadziły dwie próby rakiet krótkiego zasięgu zdolnych do przenoszenia głowic atomowych Prithvi II.

Obie rakiety zostały wystrzelone w kierunku morza z poligonu Chandipur (Integrated Test Range, ITR), ok. 15 km od Balasore w stanie Orissa. Pierwsza rakieta wystartowała z mobilnej wyrzutni o 10:28, druga 5 minut później. Trajektorie lotów były śledzone przez kilka radarów i elektrooptyczne systemy telemetryczne. W pobliżu przewidywanych (różnych) miejsc upadku głowic do wody, na Zatoce Bengalskiej, pływało kilka indyjskich okrętów, także obserwujących przebieg próby. Test odbywał się pod kontrolą szefa doradców naukowych ministra obrony Indii, V K Saraswata.

Rakieta balistyczna Prithvi II ma zasięg 150-350 km. Może przenosić głowicę o masie od 500 kg do 1 tony - konwencjonalną lub atomową. Jest jedną z pięciu rakiet powstających w ramach programu Integrated Missile Development Programme realizowanego przez Defence Research Development Organisation (DRDO).

Poprzednia próba Prithvi II miała miejsce 15 kwietnia br.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.