Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy rejs z Oslo do Jasionki

Lotnictwo cywilne, 16 września 2021

Wczoraj, 15 września 2021, o godzinie 17:05 na lotnisku Rzeszów-Jasionka został przywitany uroczystym salutem wodnym pierwszy samolot Wizz Air, który przybył tam z Oslo-Torp. To kolejny po Eindhoven kierunek ze stolicy Podkarpacia obsługiwany przez węgierskiego przewoźnika.

 Pierwszym samolotem z Oslo do Rzeszowa przyleciał prawie komplet pasażerów / Zdjęcie: Port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Od długiego czasu zabiegaliśmy o ponowne połączenie Podkarpacia z Norwegią, gdzie regularnie podróżują setki mieszkańców nie tylko naszego regionu, ale także Małopolski, Lubelskiego i Świętokrzyskiego. Skandynawia ma bardzo wiele do zaoferowania dla naszych pasażerów – piękne krajobrazy, miasta z ciekawą kulturą, mocną ekonomię. Cieszymy się, że nareszcie będzie możliwość podróżowania w tym kierunku właśnie z Jasionki – powiedział Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Loty do stolicy Norwegii, które po kilku latach wracają do rozkładu lotniska w Jasionce, będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we środy i niedziele. Trasa będzie obsługiwana przez samoloty Airbus A320 lub A321. Obok połączenia z Oslo i Eindhoven, które wraca pod koniec października, od 24 września Wizz Air będzie wykonywać także loty do Londynu-Luton (Wakacyjna oferta Jasionki, 2021-05-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.