Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oblot Spirit of Innovation

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 16 września 2021

Elektryczny samolot wyścigowy Spirit of Innovation, skonstruowany w ramach programu ACCEL (Accelerating the Electrification of Flight) wykonał pierwszy lot. Samolot wystartował do niego wczoraj, 15 września 2021, o 14:56 czasu lokalnego, z lotniska Boscombe Down. Tam też wylądował po ok. 15 min.

Pierwszy lot Spirit of Innovation trwał 15 minut / Zdjęcie: Rolls-Royce

Pierwszy lot Spirit of Innovation to wspaniałe osiągnięcie dla zespołu Accel i Rolls-Royce. […] To nie tylko bicie rekordów świata. Nowoczesne akumulatory i napęd opracowany dla tego programu ma wielce obiecujące zastosowania na rynku mobilności lotniczej w miastach  – powiedział Warren East, prezes Rolls-Royce.

Program ACCEL jest jednym z przedsięwzięć Londynu, które mają doprowadzić do zerowej emisji CO2 netto do 2050. W projekt zaangażowane są także YASA (producent silnika elektrycznego i sterownika) i start-up Electroflight. Opracowany w ramach ACCEL elektryczny zespół napędowy, o mocy 400 kW, ma służyć pionowzlotom i samolotom, które w przyszłości używane będą do transportu na terenie wielkich miast (Pierwsze testy Spirit of Innovation, 2021-03-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.