Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DSEI 2021: Quadome ujawniony

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 16 września 2021

Hensoldt podczas targów DSEI po raz pierwszy zaprezentował nowo opracowany system radarowy Quadome dla okrętów nawodnych. Stacja ma służyć do prowadzenia rozpoznania w środowisku morskim i wskazywania celów.

Wizualizacja niemieckiej korwety typu K130 z radarem Quadome / Ilustracja: Hensoldt

Quadome jest trójwspółrzędnym radarem dwuczynnościowym, pracującym w paśmie C i G. Nowa stacja ma obrotową antenę fazowaną wykonaną w technologii azotku galu (GaN). Jej zasięg instrumentalny to 200 km, zaś zakres obserwacji w elewacji to 70º. Łączna masa radaru wraz z oprzyrządowaniem nie przekracza 1700 kg, z czego połowę stanowi masa systemów montowanych ponad pokładem.

Radar ma się wyróżniać krótkim czasem reakcji i zdolnością do wykrywania i śledzenia niewielkich obiektów poruszających się z małą i dużą prędkością na niskim pułapie. Stacja może śledzić jednocześnie ponad 1000 celów powietrznych i nawodnych. Dysponuje również możliwością pracy w trybie samoobrony, wsparcia operacji śmigłowców morskich i kierowania ogniem artylerii okrętowej.

Radar jest przeznaczony głównie dla małych i średnich jednostek, takich jak patrolowce, korwety, lekkie fregaty i okręty wsparcia. Zdaniem producenta trójwspółrzędny Quadome może trafiać na jednostki, które do tej pory mogły pomieścić jedynie stacje dwuwspółrzędne.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.