Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy A220 dla Air France

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 30 września 2021

Wczoraj, 29 września, w porcie lotniczym Paryż-Charles de Gaulle odbyło się uroczyste powitanie pierwszego samolotu komunikacyjnego Airbus A220-300 przeznaczonego dla Air France. Samolot został przebazowany do stolicy Francji z zakładów w Mirabel w Kanadzie. W ceremonii wziął udział minister transportu Jean-Baptiste Djebbari.

Pierwszy A220-300 Air France (nr ser. 55134) nosi znaki rejestracyjne F-HZUA i nazwę Le Bourget, będącą hołdem dla miejscowości o tej samej nazwie, leżącej w regionie Île-de-France, w departamencie Sekwana-Saint-Denis, na północno-wschodnich przedmieściach Paryża, silnie związanej z przemysłem lotniczym. Na terenie gminy częściowo znajduje się słynne paryskie lotnisko Le Bourget / Zdjęcia: Air France

Ten nowy samolot o niezrównanych osiągach reprezentuje główny atut Air France. Odnowienie floty jest głównym źródłem redukcji emisji CO2 i dlatego kontynuujemy inwestowanie w samoloty najnowszych generacji. Wykorzystujemy również wszystkie sposoby, takie jak zrównoważone paliwa lub ekologiczne pilotowanie, w ramach naszego wkładu w promowanie transportu lotniczego bez CO2 i zdobycia pozycji wiodącego gracza bardziej zrównoważonego lotnictwa – stwierdził prezes Air France-KLM Benjamin Smith.

Przybycie nowego samolotu jest zawsze wielkim wydarzeniem dla linii lotniczych. Wszystkie zespoły Air France spędziły ponad dwa lata przygotowując się do tego momentu, a my jesteśmy zadowoleni, że nasi pasażerowie będą mogli odkryć optymalny komfort oferowany przez ten samolot. Jego kabina jest bardziej przestronna, jaśniejsza i oferuje całkowicie bezprzewodową łączność [...] – dodała prezes Air France Anne Rigail.

Narodowy przewoźnik Francji zamówił 60 A220-300, które do 2025 zastąpią na połączeniach krótko- i średniodystansowych inne Airbusy – A318 i A319, a także część A320. Samoloty są przystosowane do przewozu 148 pasażerów w konfiguracji dwuklasowej.

Każdy skórzany fotel ma oparcie, które odchyla się do 118°. Dodatkowy komfort podróży zapewniają regulowany zagłówek, szeroki solidny stolik, uchwyt na kubek oraz kieszeń do przechowywania podręcznych przedmiotów. Całości dopełniają gniazda USB typu A i C oraz zintegrowany z oparciem uchwyt na tablet lub smartfon – do wygodniejszego korzystania z pokładowego Wi-Fi.

Przestronna i jasna kabina została zaprojektowana w kolorach Air France – odcieniach niebieskiego i bieli z odrobiną czerwieni, tworząc eleganckie, świeże wnętrze. Całość uzupełniają wykładziny dywanowe w geometryczny wzór w jodełkę, który nawiązuje do emblematycznego świata paryskich apartamentów inspirowanych wzornictwem Haussmanna. Duże panoramiczne okna zapewniają naturalne światło w czasie podróży.  W kabinie zastosowano specjalne oświetlenie, które dostosowuje się w zależności od pory dnia i sytuacji, zapewniając silniejsze światło podczas wejścia i wyjścia z samolotu oraz przyjemny, ciepły nastrój podczas lotu. Pasażerowie mają do dyspozycji pojemne, łatwo dostępne schowki bagażowe oraz szczególnie szerokie przejście między fotelami, które ułatwia poruszanie się po samolocie.

Od 31 października br. A220-300 Air France rozpocznie loty komercyjne z Paryża-CDG do Berlina, Barcelony, Madrytu, Mediolanu-Linate i Wenecji. Plany zakładają, że w sezonie zimowym 2021-2022 samoloty tego typu będą obsługiwały także trasy do Bolonii, Kopenhagi, Lizbony i Rzymu (Pierwszy A220 w barwach Air France, 2021-07-27).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.