Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IWI prezentuje GAL VPS

Służby państwowe, 19 października 2021

Israel Weapon Industries opracowało strój ochronny GAL (ang. Versatile Protective Suit, VPS) dla formacji porządku publicznego. Strój ma małą masę i zapewnia wysoki poziom ochrony funkcjonariusza przed odniesieniem obrażeń.

 Kombinezon GAL zapewnia dobrą ochronę w połączeniu z kamizelką kuloodporną i hełmem / Zdjęcie: IWI

GAL VPS absorbuje energię kinetyczną, ograniczając jej przenoszenie na ciało. Ochrona zapewniana przez kombinezon jest 3-poziomowa. Strój jest ponadto elastyczny i łatwy w noszeniu przez osoby o różnej posturze. Jego masa, zależnie od rozmiaru, wynosi 4,4-5,9 kg. W skład zestawu wchodzi: kamizelka, ochraniacze ramion i ochraniacze nóg. Powierzchnia ubioru pokryta jest materiałem odpornym na ścieranie. Opcjonalnie można go pokryć także materiałem trudnopalnym.

Strój został już poddany rygorystycznym testom, które potwierdziły spełnienie niemieckiej normy VPAM KDIW 2004. GAL może znaleźć zastosowanie zarówno jako wyposażenie formacji porządkowych służących do tłumieniu zamieszek, jak również może być noszony przez agentów podczas tajnych operacji, misji poszukiwawczych i aresztowań.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.