Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Holenderskie CV90 z gumowymi gąsienicami

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 21 października 2021

Pierwsze bwp CV9035NL należące do Koninklijke Landmacht (holenderskich wojsk lądowych) zostały wyposażone w gumowe gąsienice. Jest to jeden z elementów modernizacji floty pojazdów w połowie okresu ich eksploatacji.

 Dostawcą gumowych gąsienic dla CV9035NL jest BAE Systems Hägglunds / Zdjęcie: Defensie Materieel Organisatie

Nowe gąsienice pozwolą zredukować masę pojazdów, co jest istotne z powodu jej planowanego wzrostu z powodu modernizacji. Ponadto ograniczone zostaną wibracje, poziom generowanego hałasu i zużycie paliwa. Przyczyni się to do poprawy komfortu załóg i zmniejszenia kosztów eksploatacji. W nowe gąsienice wyposażonych zostanie 128 CV9035NL.

Koninklijke Landmacht planują zmodernizować 122 pojazdy w ramach zamówienia podstawowego i 19 w ramach opcji. Wartość przedsięwzięcia to ponad 500 mln USD (1,97 mld zł). Umowa w tej sprawie została podpisana pomiędzy Defensie Materieel Organisatie a BAE Systems. W prace zostanie zaangażowany także holenderski przemysł. Modernizacja obejmie wymianę wieży, wzmocnienie siły ognia, wymianę wyposażenia elektronicznego i zwiększenie przeżywalności (Elbit wyposaży CV9035NL, 2021-02-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.