Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne sankcje USA wobec Iranu

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, 31 października 2021

29 października 2021 Departamenty Skarbu i Stanu USA ogłosiły nałożenie sankcji przeciw Iranowi związane z budową przez ten kraj latających bezzałogowców. Objęły one 2 irańskie przedsiębiorstwa – Kimia Part Sivan Company (KIPAS) i Oje Parvaz Mado Nafar Company (Mado Company), oraz 4 osoby – szefa Organizacji Dżihadu na rzecz badań i samowystarczalności Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (KSRI), gen. bryg. Abdollaha Mehrabiego, szefa dowództwa bsl Wojsk Lotniczych KSRI, gen. bryg. Saida Aghajaniego, jednego z szefów KIPAS Mohammada Ebrahima Zargara Tehraniego i dyrektora zarządzającego Mado Company Youssefa Abtalebiego.

Iran w ostatnich latach produkuje bsl w dużych ilościach. Zasila nimi własne siły zbrojne i wspiera bojowników różnych ugrupowań w regionie / Zdjęcie: Twitter

Amerykanie uzasadniają swą decyzję tym, że rozprzestrzenianie przez Iran bsl w całym regionie zagraża międzynarodowemu pokojowi i stabilności. Iran i zależni od niego bojownicy używają bezzałogowców do atakowania wojsk amerykańskich, naszych partnerów i międzynarodowego transportu morskiego – twierdzi w oświadczeniu Departamentu Skarbu. Podobne oświadczenie wydał Departament Stanu.

Warto przypomnieć, że sami Amerykanie używają bojowych bsl do zabijania ludzi w wielu krajach. Odbywa się to bez żadnych podstaw prawnych. Podobnie, podstaw prawnych nie mają sankcje USA wobec podmiotów w innych państwach. W obu przypadkach oznacza to terroryzm państwowy, który coraz bardziej utrudnia Waszyngtonowi współpracę gospodarczą i prawną z innymi podmiotami.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.