Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mi-171 rozbił się w Pakistanie

Lotnictwo wojskowe, 25 października 2009

W Pakistanie rozbił się śmigłowiec Mi-171. W katastrofie zginęło 6 osób.

Do katastrofy doszło w czasie powrotu z lotu z zaopatrzeniem (w tym paliwem) do wysuniętej placówki. Śmigłowiec rozbił się w pobliżu Nawagai w półautonomicznym okręgu Bajaur w graniczącym z Afganistanem Południowym Waziristanie, gdzie od 8 dni trwa zakrojona nz szeroką skalę operacja wojskowa przeciwko talibom.

Niektóre źródła podają, że powodem katastrofy Mi-171 był problemy techniczne, albo omyłkowe zestrzelenie przez własne wojska, co wydaje się zupełnie nieprawdopodobne. Znacznie bardziej możliwe jest zestrzelenie śmigłowca przez talibów. Poinformował o tym w nocy Maulvi Faqir Mohammad - zastępca szefa Tehrik-e-Taliban Pakistan w audycji nielegalnie nadającego radia rebeliantów.

Mi-171 rozbił się kilka godzin po zabiciu przez pocisk z amerykańskiego bezpilotowca 25 rebeliantów, w tym 6 pochodzących z zagranicy. Do tego wydarzenia doszło w tym samym okręgu Bajaur. Zginęli członkowie lokalnej szury talibów, w tym zięć i bratanek Maulvi Faqira Mohammada.

We wczorajszej katastrofie zginęli 2 piloci i 4 żołnierzy. Wojsko podało ich niepełne dane. Są to: mjr Humayun, kpt. Zeeshan, Naib Subedar Karim Ullah, Naek Nadeen oraz Nadeem i Salaar.

Pakistańskie Mi-17 były niedawno remontowane przy wsparciu finansowym USA. Przystosowywano je wówczas do działań w ciężkim terenie Południowego Waziristanu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.