Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Elementy F-16 z Mielca

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 22 listopada 2021

PZL w Mielcu, należące do Lockheed Martin, będą produkowały elementy struktury samolotu wielozadaniowego F-16 Block 70/72. Pozwoli to na utrzymanie ok. 200 miejsc pracy w mieleckich zakładach i utworzenie ok. 60 nowych stanowisk.

Produkcja elementów F-16 w mieleckich zakładach pozwoli na utrzymanie ok. 200 miejsc pracy i utworzenie ok. 60 nowych / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Od przyszłego roku PZL w Mielcu będą wytwarzać strukturę tylnej i środkowej części kadłuba, strukturę kabiny załogi, boczne panele w kabinie załogi i przedni przedział wyposażenia. Następnie zespoły te trafią do zakładów Lockheed Martin w Greenville w Południowej Karolinie, gdzie znajduje się linia montażu końcowego samolotów F-16 (Otwarto zakłady w Greenville, 2021-05-19).

Dzisiejsze ogłoszenie podkreśla nasze zaangażowanie w PZL w Mielcu i zwiększanie obecności przemysłowej Lockheed Martin w Polsce, gdzie obecnie zatrudniamy bezpośrednio około 1600 osób i zapewniamy kolejnych ponad 5000 miejsc pracy w ramach polskiego łańcucha dostaw – powiedział Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Podczas naszego ponad 20-letniego strategicznego partnerstwa z Polską zapewniliśmy transfer technologii, możliwości badawczo-rozwojowe, długoterminowe i zrównoważone miejsca pracy związane z zaawansowanymi technologiami, ale także wzrost ekonomiczny i możliwości eksportowe. Wybranie przez Polskę F-35 otworzyło drzwi do dalszego rozwoju tej współpracy i było krokiem w kierunku dzisiejszego ekscytującego ogłoszenia – dodał Robert Orzyłowski.

F-16 to kluczowy element Sił Powietrznych RP. Produkcja w PZL w Mielcu umocni Polskę jako kluczową część globalnego programu F-16 na wiele lat – podkreśliła Danya Trent, wiceprezes programu F-16 (100 tys. h nalotu polskich F-16, 2021-05-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.