Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wybuch w zakładach EDePro

Wypadki, Przemysł zbrojeniowy, 25 listopada 2021

3 osoby zginęły, a 15 zostało poważnie rannych w wyniku eksplozji w serbskich zakładach EDePro produkujących paliwo rakietowe, która miała miejsce po południu 23 listopada br. Wybuch zniszczył większość budynków fabrycznych i spowodował poważne uszkodzania 70 pobliskich domów i wielu pojazdów na terenie belgradzkiego przedmieścia Leštane.

 / Zdjęcie: Domena publiczna

Dowódca belgradzkiej straży pożarnej Miloš Majstorović poinformował, że źródłem eksplozji był magazyn o powierzchni 240 m2, w którym przechowywano 250 pocisków wypełnionych jodkiem srebra, służących do zasiewania chmur. przeciwnotynów.

Znaczące szkody poniesione w wyniku katastrofy będą miały wpływ na krajowe i międzynarodowe zobowiązania EDePro, które jest jednym z kluczowych przedsiębiorstw serbskiego przemysłu obronnego, jako producent stałego paliwo rakietowego i uczestnik licznych projektów modernizacji istniejących i opracowywanych nowych typów pocisków kierowanych i niekierowanych (Serbskie wsparcie dla greckich RM-70, 2020-09-25, Prezentacja ALAS-C , 2017-05-10).

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.