Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Słaba jakość rosyjskiego uzbrojenia

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 października 2009

Prezydent Dymitr Miedwiediew, w czasie telewizyjnego wystąpienia, skrytykował wolne tempo modernizacji sektora zbrojeniowego. Zła jakość rosyjskiej broni godzi w prestiż Rosji.

MiG-29 STM, czyli wielozadaniowy model maszyny miał stać się przebojem eksportowym zakładów RSK MiG. Póki co kojarzy się raczej ze zwrotem w 2008 dostarczonych już samolotów przez Algierię, która zakwestionowała ich jakość / Zdjęcie: RSK MiG

Prezydent Federacji stwierdził, że w ciągu ostatnich kilku lat w sektor zainwestowano duże fundusze. Jednak skutki tych działań są niesatysfakcjonujące. Pieniądze przeznaczano na doraźne potrzeby, łatanie dziur, jednak nie osiągnięto celu, jakim była modernizacja techniczna przemysłu.

Jakość produktów wojskowych dla rosyjskich sił zbrojnych oraz na eksport, wywołuje uzasadnione zastrzeżenia klientów, powiedział z kolei Wiktor Christienko, minister przemysłu. Stwierdził również, że Rosja nie może zostać zepchnięta z pozycji w międzynarodowym handlu bronią, którą z takim trudem osiągnęła, przy czym głównym zagrożeniem jest właśnie jakość sprzętu wojskowego.

Dodajmy, że według danych Kremla, Rosja w ubiegłym roku podpisała kontrakty zbrojeniowe z odbiorcami zagranicznymi o rekordowej wartości 8,35 mld USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.