Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy wyremontowany Leopard w Brazylii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 października 2009

Armia brazylijska otrzymała od niemieckiego koncernu KMW pierwszy wyremontowany czołg Leopard 1A5.

Krauss Maffei Wegmann remontuje i w ograniczonym zakresie modernizuje 220 czołgów Leopard 1A5 używanych wcześniej przez Bundeswehrę, które zostały zamówione przez Brazylię w grudniu 2008. Pierwszy z tych czołgów został przekazany oficjalnie armii brazylijskiej 28 października. Koniec dostaw jest planowany na 2012.

Pierwsze Leopardy 1 były dostarczane do jednostek Bundeswehry w 1965 (wersja 1A5 została opracowana w latach 1980.). Ostatni czołg tego typu wycofano z niemieckich wojsk lądowych w 2003. Brazylia zakupiła 220 przeznaczonych do remontu Leopardów 1A5 wraz z wyposażeniem towarzyszącym, pojazdami pomocniczymi, symulatorami i urządzeniami serwisowymi. W czołgach montowane są m.in. specyficzne dla armii brazylijskiej systemy łączności i dowodzenia.

Pierwsze niemieckie Leopardy znalazły się w Brazylii na początku 2009. Były to jednak czołgi niewyremontowane, prosto z magazynów Bundeswehry, przeznaczone na części zamienne i do testów. Już w styczniu 10 Leopardów przypłynęło z Hamburga do Rio de Janeiro i Paranagua. Miały zdemontowane jedynie karabiny maszynowe i poruszały się o własnych siłach. Łącznie takich czołgów ma trafić do Brazylii 30.

Wojska lądowe Brazylii posiadają już 128 czołgów Leopard 1A5BE. Brasilia odkupiła je od Belgii w 1997.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.