Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zniesienie ograniczeń ACV

Wojska lądowe, Marynarka wojenna, 07 stycznia 2022

Wczoraj, 6 stycznia 2022, USMC zdecydował o zezwoleniu na wykonywanie pełnego zakresu działań w wodzie nowych pojazdów amfibijnych Amphibious Combat Vehicles (ACV). Od września ub. r. z powodu wykrycia problemów z mechanizmem holowania zawieszone były działania ACV na wodach otwartych.

Problemy z holowaniem amfibii ACV rozwiązano poprzez zastosowanie nowych lin holowniczych / Zdjęcie: USMC

Operacje na wodach otwartych zostały zawieszone do czasu opracowania działającego mechanizmu. O problemach z holowaniem amfibii w wodzie informowano w kilku raportach powstałych w czasie dotychczasowej eksploatacji ACV. Brak takiej możliwości uniemożliwiał prowadzenie ewentualnych działań ratowniczych na większych akwenach. Dlatego aż do wczoraj operacje ACV ograniczono do jazdy na lądzie, pływania po wodach zamkniętych i strzelań poligonowych (Kolejne 33 ACV zamówione, 2021-12-27).

Jak poinformował USMC problem udało się rozwiązać poprzez zamontowanie nowych lin holowniczych. Ponadto załogi amfibii ze zmienionym mechanizmem holowania muszą przejść dodatkowe szkolenie. Do procedur obsługowych dodano też 18 zadań sprawdzających podzespoły pojazdu przed działaniami w wodzie. Nowe procedury bezpieczeństwa są m.in. konsekwencją wypadku amfibii AAV7 z 30 lipca 2020, w którym zginęło 15 marines i marynarz (Zakaz pływania dla AAV7, 2021-12-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.